הוא לוקח ת´זמן או פשוט לא בעניין?

הוא לוקח ת´זמן או פשוט לא בעניין?

“עברו חודשיים וחצי, הולך לנו ממש טוב, אבל אני לא יודעת האם הוא רציני לגביי. אני ממש לא רוצה לבזבז את הזמן שלי ולהישאר בסוף עם לב שבור… מצד שני אני גם ממש לא רוצה להלחיץ אותו! איך למען השם אדע מה המצב?”

זה הגיע, הזוגיות לה חיכית, את מתחילה להתאהב יותר ויותר, להיקשר, זו תקופה נהדרת, ואז היא מתגנבת מאחוריך לפתע ומכה בך, המחשבה … רגע, האם הוא רציני? את הודפת אותה, מעדיפה לא להתעסק בזה עכשיו, זה מוקדם מדי וסתם מלחיץ.

חולף יום, או אולי שבועיים והנה היא מופיעה שוב – האם הוא רציני? הפעם את יודעת שלא תוכלי להדוף אותה יותר. הלחץ כבר מצטבר בתוכך ואת צריכה לדעת עכשיו.

אתם מחוברים ואוהבים ואת אמורה להרגיש בטחון ולהנות מהזוגיות שמתפתחת, אך קורה בדיוק ההפך, את מאבדת את הבטחון ומוצפת בפחדים וחששות, ומתחילה ל”השתגע”.

את מתקשה לזהות את עצמך כאשה הבטוחה והנינוחה שהיית אך לפני כמה שבועות או חודשים, את יודעת שככל שעובר הזמן את מתאהבת ונקשרת יותר ולכן חשוב לך לדעת מה קורה, עכשיו.

זה בדיוק הזמן בוא הרבה נשים נותנות לפחד ולחוסר הבטחון להשתלט עליהן.

עכשיו את כבר לא נהנית איתו כמקודם, מתחילה להביע את תסכולך בצורות לא ישירות וזה מתחיל להשפיע לרעה על היחסים. בסופו של דבר את מבינה שאי אפשר להמשיך כך ואת מחליטה שאת חייבת לדבר איתו על זה, לעשות את ה”שיחה”.

את מחליטה להיות קולית, לגשת לזה בעדינות ועם זאת להיות כנה לגבי איך שאת מרגישה. בשיחה הוא לא מגיב כפי שקיווית ולא מרגיע אותך באהבתו, ההפך, את מיד מרגישה שהוא מסתגר בתוך עצמו ומתרחק. בתגובה את מתחילה להיות פחות “קולית” ויכולה לשמוע את הפאניקה והעלבון בקולך. נראה שהוא לא רציני כמו שקיווית, ואת חושבת לעצמך –

ניסיתי הרבה זמן לתת לו את המרחב ולהיות קלילה, למה זה שוב לא עבד?ה אם שאלתי את השאלות הלא נכונות, בזמן הלא נכון, בדרך הלא נכונה?

האמת מאחורי להיות “קלילה ומאושרת”

אולי את חושבת שחשוב להיות “קלילה”, הרי זה א”ב בדייטינג. “הכי חשוב שאהייה קלילה” , אנו משננות כמו מנטרה, אך לאט לאט אנחנו עולות במשקל, פה קילו ושם קילו עד שאנחנו כבר לא יכולות לזוז.

הרבה נשים טועות ומפרשות קלילה בתור אני אתעלם מהרצונות שלי, אסתיר אותם ואחכה שהוא מעצמו ירצה. ואחכה, ואחכה, אך מה אם זה לא קורה?

למעשה זה בדיוק הפירוש ל”קלילה” אצל כל מי שהיא ממש “כבדה”, רבות מאתנו.

אז איך להיות קלילה?

בינינו אף אחת או אחד לא באמת קלילה ביחס לרצונות שלה. ושלא יספרו לכן אחרת. המפתח הוא לדעת לנהל נכון את הרצונות שלי בלי להפיל אותן על הדייט או הבן זוג שלי. אפשר לעשות זאת דרך שלושה עקרונות בסיסיים:

בסופו של דבר אצליח – עקרון ראשון

קלילה זו מישהי שלא תלויה בדייט או בחבר שלה כדי להגשים את הרצון שלה – היא יודעת כל הזמן שאם זה לא הוא, אז יהיה מישהו אחר . היא לא באה בדרישות לאף אחד מסוים, לא כועסת ולא ממורמרת, מאחר ויש בה את הידיעה שבסופו של דבר היא תצליח.

בלי “לשחק אותה” – עקרון שני

בלי מניפולציות, הסתרה ובושה – מאחר והיא לא באה בדרישות לאף אחד מסוים היא יכולה להיות קלילה ביחס לרצון שלה, ובטח שהיא לא צריכה להתבייש או להסתיר אותו. היא תרגיש חופשייה לאמר את הרצון שלה, ויהיה מה שיהיה, כבר בהתחלה. אם היא רוצה ילדים, היא תוכל לשתף בזה כבר בפגישה הראשונה, אם הכי חשוב לה להתחתן היא תספר על זה בגאווה בלי חשש שזה יבריח אותו. היא תוכל לעשות זאת בקלילות מאחר והיא לא מצפה שהדייט שלה יספק את הסחורה, בהכרח.

מאחר והיא מאמינה בעצמה ולא מסתירה דבר , היא יכולה לצחוק בקלילות על כך שהיא רוצה ילדים ועל כך שכל גבר נראה לה אבא פוטנציאלי, אך הדייט שלה יודע שהיא לא תבחר בכל אחד לתפקיד, ושגם הוא רק בגדר מועמד.

כמו בראיון עבודה, בה המועמד מרגיש שבוחנים אותו לתפקיד, כך הדייט שלך לא יהיה בטוח במעמדו,.

יודעת לדאוג לעצמה – עקרון שלישי

היא קלילה מאחר והיא גם בוטחת ביכולתה לדאוג לעצמה ולצרכים שלה, היא יודעת שהיא לא תתן מעצמה יותר ממה שהיא רוצה, שהיא עושה באמת מה שבא לה ולא משחקת דמות מסרט נעורים, או נסחפת לרצות אחרים – לכן היא לא צריכה לחשוש או להרגיש מנוצלת.

ועוד משהו לסיום

קלילה יודעת שדייט ראשון, זה בדיוק זה דייט ראשון – ולכן היא יכולה להנות ממנו בקלילות.

היא יודעת שבני זוג הם בני אדם ולא נסיכים על סוס לבן שנועדו למלא את חלום הילדות שלה.

קלילה זה לא אופי – אלא החלטה פנימית להיות אחראית לעצמך, להכיר במציאות וליצור את המציאות .

הוספת תגובה

הוספת תגובה

ynet

המלצות

התגברה על פרידה מבן זוג, אחרי שנה וחצי

הגעתי אליך בהמלצתו של אבי שעובר אף הוא תהליך ארוך איתך ומתחזק מיום ליום בזכותך. הייתי חודש לאחר פרידה מבן זוג לאחר שנה וחצי ומצבי היה בכי רע,היו לי מעט מאד חיים וביטחון עצמי אך הייתי נחושה לעשות דברים שונה הפעם ולהתאושש במהירות מהמשבר.

לירון, 32, אקדמאית -מזכירה 4 באוגוסט 2015

התגברה על פרידה אחרי 5 שנות זוגיות

איילת יקרה ! תודה על הכלים שהענקת לי בכדי שאוכל להתמודד עם הכאב, ולהשכיל לחיות איתו בשלום.
למדתי באמצעותך שפרידה היא חלק מהחיים, שהחיים הם לא תמיד “גן של שושנים” וצריך לדעת לקבל זאת באהבה.

איריס, 44, יועצת בבנק 4 באוגוסט 2015

התגבר על גירושים אחרי 10 שנות נישואים

אילת היקרה הגעתי אלייך כשעולמי קרס עליי, חשתי מבולבל ובעיקר אבוד. תמיד ראיתי את המשפחה כערך עליון ופתאום חשתי שהאישה שאיתי שינתה כיוון קראתי כתבה שפרסמת בynet ומיד התחברתי

יובל, 32, עו"ד 4 באוגוסט 2015

התגבר על פרידה אחרי 25 שנות זוגיות

אילת שלום. ברצוני להודות לך על העזרה שנתת לי להתגבר על המשבר של הפרידה. בזכותך הגעתי לשורש הבעיה והבנתי את הסיבות למשבר.

דוד, 60, יהלומן 4 באוגוסט 2015

התגברה על גירושים אחרי 15 שנות נישואים

לאילת היקרה, כחודש אחרי שהחלטנו על סוף הטיפול אני מרגישה חזקה מתמיד. לא שלא קשה, אבל דברים שאמרת לי מלווים אותי לאורך כל הדרך. פרידה מבן זוג היא דבר עצוב. פרידה עם ילדים אחרי כל כך הרבה שנים היא קשה מנשוא. ועם זאת, לימדת אותי שלא הכול מתפרק, ובמקום מה שכן, אפשר לבנות עתיד חדש וטוב יותר ולהגשים חלומות שלא חשבתי שאוכל אי פעם.

יעל, 42, פיזיקאית (ד"ר ) 4 באוגוסט 2015

<< Prev
Next >>
פגישה אישית
דייטינג tips
מדריך תובנות להתגבר על פרידה

הצטרפו אליי בפייסבוק

ayeletLogoFooter
קליניקות:  צורן  ותל -אביב
טל: 077-9307300
נייד: 052-3331593
טיפול מותאם לסקייפ וטלפון,
לשרות בכל הארץ ובחו”ל

Webdepot

פתרונות אינטרנט

כל הזכויות שמורות לאילת אופר ©

דילוג לתוכן