אילת אופר

העצמה נשית

העצמה נשית

דברים לוקחים זמן, לפעמים. יש נשים שמתחתנות ומקימות משפחה בשנות העשרים ויש לי חברה שמתחתנת בגיל 41 אחרי שנים של חיפוש. אינספור נשים היום עוברות טיפולי פוריות ומעבירות שנים בתחושה של רצון לא ממומש ומעברים חדים בין תקווה לאכזבה צורבת. העצמה אישית חשובה דווקא כשדברים לא הולכים חלק.

כשזה סוף סוף קורה זה  תמיד ברגע, ושנות ההמתנה כמו מעולם לא היו, אך מה קורה עד אז? מה קורה בתקופות ולפעמים בשנים שאין לי את מה שאני הכי רוצה? מה שאני צריכה כדי להרגיש ממש טוב עם עצמי?  בזמן שאני מנסה שוב ושוב ונעה בין תקווה לאכזבה צורבת?

יש חוכמה בלדעת ליצור מציאות ולהשיג את המטרות שלי ויש חוכמה בלדעת לחיות טוב גם כשזה לא קורה. הרבה מאמנים ויועצים יסבירו לי איך אוכל לגרום לזה לקרות, ואם כל החשיבות שבדבר הרי לא הכול בידינו וכדאי גם לדעת לחיות טוב בלי… בן זוג/ילד/קריירה מצליחה/סקס/כסף/גוף רזה והשלימי כרצונך. להרגיש ממש טוב עם עצמי מבפנים ולא רק כלפי כחוץ, גם כשאני לבד במיטה וגם שאני בחתונה של חברה.

להרגיש טוב עם עצמי גם כשאני לא… זה לא רק עניין פנימי/פסיכולוגי בו את נדרשת ללכת למטפל ולעבוד על עצמך אלא בעיקרו מוסכמה חברתית לפיה לא באמת מגיע לך להרגיש טוב עם עצמך גם כשאת בלי… או לפחות לא טוב כמו נשים עם…   מוסכמה חברתית לפיה  כרגע  את בצד הלא נכון של המטבע.

תוכלי לבחור להמשיך לשחק (ולהרגיש) לפי כללי המשחק עד שתצליחי להיות עם… או להחליט בתוך עצמך “..ושכולם יקפצו” ולהתחיל לחפש סולם חדש להרגשה טובה.

במילים אחרות ברוכה הבאה למלחמת התודעה, בה המלחמה היא לא רק על עושר חומרי אלא גם על אושר פנימי. ובדיוק כמו שחלוקת העושר לא מחולקת שווה בשווה כך גם חלוקת האושר די חוצפנית – “המוצלחים” לוקחים לעצמם את האושר החומרי וגם את האושר הפנימי.

מי שיש לה כסף נהנית גם מהיתרון החומרי אך גם מזכות יתר להרגיש טוב עם עצמה. אישה נשואה נהנית (בתקווה) גם מעצם הזוגיות וגם מכך שיש לה יותר זכות “חברתית” על משאב ההרגשה הטובה והאושר. וההפך – רווקה גם לא נהנית מיתרונות הזוגיות וגם יש לה הרבה פחות לגיטימיות חברתית להרגיש טוב עםעצמה, מי שלא מצליחה מקצועית יש לה פחות סיפוק וגם לחץ חברתי להרגיש פחות שווה.

זו מלחמת תודעה בה נקבע מי זכאית ומי יש לה רוח גבית להרגיש טוב עם עצמה.

במלחמה הזו ניצחון יהיה להצליח לעמוד איתנה מול האמונות שלוחשות לי שבלי קריירה אני לא שווה, ובלי גוף רזה ויפה לעולם לא אוכל להרגיש טוב עם עצמי ואז להעביר את זה הלאה. זכרי שזו לא מלחמה אישית אלא עבור כל חברה, מכרה, אישה שאי פעם תמצא את עצמה בצד הלא נכון של חוקי האושר.

אושר הוא משאב כמו כל משאב אחר – והחברה מחלקת אותו בצורה לא שוויונית (כמו כל משאב אחר).
איך אפשר בכלל לנצח במלחמה כזו? בייחוד כשאין מי שילחם, הרי גם אני בעצמי מאמינה בזה. אני בעצמי מאמינה שעד שלא אהיה אמא או עד שלא אצליח לא אוכל באמת להרגיש טוב עם עצמי. וגם אין לי אמון בכל הקשקוש הפסיכולוגי/רוחני שאומר לי שהכול בסדר איתי.

אפשר וכדאי לנצח במלחמה הזו, אך נכון שקודם כל צריך לוחמת.  הבחירה להיות הלוחמת הזו, זה המהלך הראשון שלך בדרך להרגיש ממש טוב עם עצמך גם כשאני לא… ובינינו רק אז תרגישי ממש טוב עם עצמך גם כשאת כן…

זו הבחירה הראשונה והמשמעותית ביותר – האם אני מחליטה שמגיע לי (ולכל חברותיי ואחיותיי) להרגיש טוב עם עצמי גם כשאני לא…? ההבנה שלהרגיש טוב עם עצמי זו זכות יסוד המגיעה לי גם כשהחיים שלי לא מתאימים לתוכנית והרצונות שלי לא מתגשמים כהלכתן ובזמן המיועד.

תגובות פייסבוק

תגובות

הוספת תגובה

הוספת תגובה

ynet

המלצות

התגבר על גירושים אחרי 10 שנות נישואים

אילת היקרה הגעתי אלייך כשעולמי קרס עליי, חשתי מבולבל ובעיקר אבוד. תמיד ראיתי את המשפחה כערך עליון ופתאום חשתי שהאישה שאיתי שינתה כיוון קראתי כתבה שפרסמת בynet ומיד התחברתי

תגובות פייסבוק

תגובות

יובל, 32, עו"ד 4 באוגוסט 2015

<< Prev
Next >>
פגישה אישית
דייטינג tips
מדריך תובנות להתגבר על פרידה

הצטרפו אליי בפייסבוק

ayeletLogoFooter
קליניקות:  צורן  ותל -אביב
טל: 077-9307300
נייד: 052-3331593
טיפול מותאם לסקייפ וטלפון,
לשרות בכל הארץ ובחו”ל

Webdepot

פתרונות אינטרנט

כל הזכויות שמורות לאילת אופר ©