אילת אופר

איך להתגבר על פרידה?

איך להתגבר על פרידה?

איך להתגבר על פרידה?

לשאול איך להתגבר על פרידה זה כמו לשאול איך לאהוב, כי רק מי שלומדים לאהוב בלב פתוח ונדיב יכולים להתגבר על פרידה בלי משקעים.
כל הקמצנות הילדותית שלנו נחשפת בפרידה לא רצויה, ואנחנו עלולים להפוך לילדים קטנים ו”לא רצויים” שלא יכולים לראות דבר מלבד הכאב של עצמם.

יש הרבה הצדקות חברתיות לרגשות קשים בפרידה, ורבים ישתתפו אתכם בכעס על בן הזוג האובד ותקוות לבן זוג הבא שיהיה טוב יותר כמובן. אך האמת היא שפרידה היא אחד השיעורים החשובים ביותר בזוגיות, ומי שיכול ללמוד להפרד באהבה גם יוכל ללמוד ולשפר באופן ניכר את יכולתו להיות בזוגיות אוהבת ואכפתית.

איך להתגבר על פרידה?

העניין הוא לא רק להסתכל קדימה ולעבור הלאה, להסתכל אחורה ו”להפיק לקחים” אלא גם להיות מסוגלים להפוך את האהבה שהייתה בתוכנו כשקיבלנו את מה שרצינו לאהבה אמיתית שמתקיימת גם כשלוקחים לנו את מה שאנחנו הכי רוצה ולעיתים את מה שהשקענו בו שנים רבות.

איך להתגבר על פרידה?
יש בפניכם שתי דרכים מרכזיות להתגבר על פרידה, שתיהן יעילות, אך רק אחת “תאמן” את שריר הלב שלכם באהבה. כן, גם היכולת לאהוב היא משהו שאפשר ללמוד, לאמן ולחזק.

יש את “דרך האקמול” שיכולה לטשטש את הכאב ולעזור לכם להמשיך הלאה, ויש את “דרך האמת” שמאפשרת להבריא את הלב ולחוות אהבה אמיתית ובוגרת.

ב”דרך האקמול” הנפוצה ביותר כיום, יש הרבה משככי כאבים שיעזרו לכם להתגבר על הפרידה וניתן לבחור בין אהבה חדשה, הגשמה עצמית, חשיבה חיובית, ונסיעה לחופשה ארוכה. כמובן יש גם את האופציה לשנות תדמית ולפתח “אני” חדש – צעיר/ה יותר, ספונטני/ת שיודע/ת הפעם ליהנות מהחיים בלי “לדפוק” חשבון.

כל אלו יכולים להשכיח את כאב הפרידה ולהחזיר אותנו מחוזקים אל החיים, אך לא לרפא את הפצע בלבנו, את הרגשות העמוקים והכואבים שימשיכו להשפיע עלינו בצורה עקיפה וחמקמקה.

איך להתגבר על פרידה?
באם תבחרו ב”דרך האמת” כדי להתגבר על פרידה ולרפא את הכאב, תצטרכו קודם להסכים להודות בכל האנוכיות והגאווה שנמצאים בתוך כאב הפרידה ולא תוכלו להמשיך ליהנות מתדמית “האוהב/ת הנפגע/ת” שאולי העניקו לכם.

תצטרכו להודות “לא אוהב/ת ולא נעליים, הכאב שאני מתייסר/ת עליו הוא כאבו של ילד אבוד אחרי שהעליבו אותו והוא מאמין שהוא לא מספיק טוב”.

למרות שהיה קל להאמין שזה כאב שנובע מכמה שאנחנו אוהבים וכמה שנתנו מעצמנו, האמת היא בדיוק ההפך, הכאב נובע דווקא מהחלק בנו שלא יכול לאהוב, החלק האנוכי בנו וממנו גם נובעים תחושות הכאב של עלבון, כעס, קנאה.

כל עוד אנחנו צובעים את הכאב בצבעיה היפים של האהבה יהיה לי יותר נוח עם עצמי, אאמין שהכאב בליבי הוא כאב האהבה ולא כאב האנוכיות, ואוכל להציג את עצמי כאדם אוהב ותם לב שנפגע או כל תמונה אצילית אחרת, אך כך נשאר רחוקים מאד מהתגברות וריפוי.

כדאי כבר שמישהו יגיד בקול רם – אהבה מעולם לא כאבה, והיא לא צריכה ומעולם לא הייתה צריכה ריפוי. כל מי שאומר שהאהבה כואבת טועה בגדול.

אהבה לא כואבת אלא רק האנוכיות כואבת. רק הרצונות הקטועים שלנו כואבים, תמונת העתיד הלא ממומש ותחושות טובות שנלקחו מאתנו בכוח, כמו צעצוע שנשלף מידיו של ילד.

איך להתגבר על פרידה?
כפי שנאמר, חשוב קודם כל להודות שכאב הפרידה הוא למעשה החלקים האנוכיים והאלימים בתוכי, שמופיעים לפתע פתאום. להודות שהדימוי העצמי שלנו כבני זוג אוהבים, כנים ואכפתיים נשאר די במבוכה לנוכח רגשות הכעס, השנאה, המרירות והקנאה שיכולים להופיע בתוכנו בפרידה. כן, בתוכנו, אותם אנשים מן הישוב שכולם מעריכים, שהופכים לפתע פתאום ל”מפלצות קטנות”, לצל הקורבני והאנוכי של עצמם.

איזו מתנה תקבלו?

כשתסכימו להודות בכך ולהתגבר על האנוכיות, לא רק שתתגברו על הפרידה אלא גם תעשו כך בלי להוסיף לעצמכם מטענים רגשיים והגנות מיותרות שילכו איתכם לזוגיות הבאה. זו המתנה של דרך האמת, ורק היא תאפשר לכם את זה.

להתגבר על האנוכיות זה אומר לאהוב את בני הזוג (לשעבר) יותר משאתם אוהבים את הזוגיות ואת כל מה שקיבלתם בה.

לאהוב את בני הזוג אומר לרצות בטובתם, להיות קשובים למי שהם באמת, ולכבד את רצונם– גם כשלא נוח וגם כשכואב.

אם תדבקו בשלושת העקרונות הללו, לבכם יחלים במהרה ויוכל להיפתח לאהבה חדשה במועד.

תגובות פייסבוק

תגובות

הוספת תגובה

הוספת תגובה

ynet

המלצות

התגבר על פרידה אחרי 25 שנות זוגיות

אילת שלום. ברצוני להודות לך על העזרה שנתת לי להתגבר על המשבר של הפרידה. בזכותך הגעתי לשורש הבעיה והבנתי את הסיבות למשבר.

תגובות פייסבוק

תגובות

דוד, 60, יהלומן 4 באוגוסט 2015

<< Prev
Next >>
פגישה אישית
דייטינג tips
מדריך תובנות להתגבר על פרידה

הצטרפו אליי בפייסבוק

ayeletLogoFooter
קליניקות:  צורן  ותל -אביב
טל: 077-9307300
נייד: 052-3331593
טיפול מותאם לסקייפ וטלפון,
לשרות בכל הארץ ובחו”ל

Webdepot

פתרונות אינטרנט

כל הזכויות שמורות לאילת אופר ©