אילת אופר

הוא בטוח בעצמו או מגושם?

הוא בטוח בעצמו או מגושם?

בטחון עצמי יכול להיות מטעה ובמקרה של גברים ודייטים עוד יותר! זה ידוע שאנחנו נמשכות יותר לגברים עם בטחון, אז כדאי לשאול האם מדד הבטחון הוא מדד איכותי בדייטים ומנבא זוגיות משמעותית וארוכת טווח?

הטייה ידועה ביכולת לזהות בן זוג מתאים היא המשיכה לאנשים הבטוחים בעצמם (כמובן, לא רק בדייטים).

אנחנו “מתות” על האינסטלאטור שמשרה עלינו בטחון ולוקח את השטפון בידיים, על הספרית שיודעת שהיא הכי טובה ועל הדייט שיודע מה הוא עושה. האם זה תמיד מוכיח את עצמו? האם האינסטלטור באמת תיקן טוב את השטפון, הספרית עשתה לי את התספורת שאני אוהבת, והדייט המשיך להיות בן זוג אוהב? לא תמיד!

גבר בטוח בעצמו כלל 1

ככל שלגבר יש יותר ניסיון בדייטים הוא יותר בטוח בעצמו. זה לא אומר שיש לו יותר ניסיון באהבה אמיתית. זה לא אומר שהוא מתאים לך.

אותו אחד שיש לו הרבה ניסיון עם נשים בדייטים יהיה רגוע, נינוח ויידע ללחוץ לך על הכפתורים הנכונים. אך האם זה אומר שהוא מתאים לך?

ומה עם אותו אחד שיש לו הרבה בטחון בתחומים אחרים אך הייתה לו בת-זוג אחת הרבה שנים, אולי שתיים ואין לו ניסיון בלהתחיל עם נשים. הוא מרגיש מאד לא נוח בסיטואציה הזו. אולי הוא נבוך, סגור ו”יודע” ללחוץ לך דווקא על הכפתורים הלא נכונים. בקיצור חסר ניסיון בדייטים.

את מי את מעדיפה כשאת קוראת שורות אלו? ואת מי תעדיפי בזמן אמת? בדקי בכנות.

ומה לגבי הגבר הנבוך שממש מתלהב ממך (ולא למד להסתיר את זה), מדבר יותר מדי או מעט מדי, נדמה לך שהוא תלותי ,חסר בטחון ואיך לומר – הוא מתאים לי מכל הבחינות אך אני ממש לא נמשכת אליו? ואולי אפילו היה לכם המון על מה לדבר, היה ממש כיף אך זה פשוט לא זה?

האם יש אפשרות שכל חסרונו הוא שהוא חסר ניסיון בדייטים? בדקי עם עצמך, האם זה חסרון שהצדיק לוותר עליו? בתכל’ס אחרי כמה פגישות, מי בכלל יזכור את חוסר הבטחון של ההתחלה? האם חיכית לגלות מי הוא באמת?

גבר בטוח בעצמו כלל 2

ככל שאני פחות מעוניין אני יותר בטוח בעצמי.

נקודה קריטית נוספת לשים לב אליה היא הביטחון והנינוחות של גבר שלא מעוניין בקשר רציני, לעומת המבוכה וחוסר הביטחון של גבר שמתלהב ממך וממש בעניין.

מספיק שתזכרי איך את מתנהגת כשאת לא מעוניינת, עד כמה את מלאת בטחון, לעומת הרגע שבו את מתאהבת ומיד הופכת ל”רכיכה” חסרת בטחון.

אם הבטחון העצמי והנינוחות של הגבר בדייטים הראשונים היא קריטית בהחלטה שלך, האם זה מוביל אותך לגברים מתאימים?

בדייטים הראשונים – אם את מסתמכת רק על ההתלהבות שלך מהגבר, על החיבור הספונטני שתרגישי ועל המשיכה הפיזית מלאת ההורמונים – זה אחלה! אך יכול להיות שזו לא ההבחנה שתוביל אותך לקשר מעמיק ומשמעותי. יכול להיות שההתלהבות וההתרגשות יהיו מהסיבות הלא נכונות.

איך תדעי להבחין באחד שהוא מתאים?

תסכימי להסתכל על הגבר שאת פוגשת טוב יותר – לא להסתנוור מהביטחון והזרימה שלו אך מהצד השני גם לא להסתנוור מהנבוכות וחוסר המיומנות שלו – לראות מי הוא באמת מאחורי המסכה של הדייטים הראשונים.

שלושת שאלות הקסם, למציאת בן זוג מתאים

שאלה אחת:
האם אני מתלהבת ממנו מהסיבות הלא נכונות, אולי בגלל שהוא יודע איך ליצור משיכה עם נשים, מתורגל, חש בטחון בדייטים ולא מעוניין בקשר רציני?
אם התשובה היא כן – שחררי אותו (לפחות מהאפשרות של קשר רציני).

שאלה שתיים:
האם אני יודעת שהוא ממש ממש לא עושה לי את זה? אם התשובה היא כן – שחררי גם אותו.

שאלה שלוש:
האם אני רואה אפשרות לקשר אמיתי? בדקי מה חשוב לך בקשר ותשאלי את עצמך אם כאן יש אפשרות? יתכן ויש סיכוי טוב שזה לא יתאים – אך האם יש אפשרות?
אם התשובה היא כן אז תמשיכי לפגישה נוספת.

בפגישה השנייה שוב תבחני את שלוש השאלות, ובפגישה הבאה, ובפגישה הבאה….עד שתמצאי עת עצמך בזוגיות.

תגובות פייסבוק

תגובות

הוספת תגובה

הוספת תגובה

ynet

המלצות

התגבר על גירושים אחרי 10 שנות נישואים

אילת היקרה הגעתי אלייך כשעולמי קרס עליי, חשתי מבולבל ובעיקר אבוד. תמיד ראיתי את המשפחה כערך עליון ופתאום חשתי שהאישה שאיתי שינתה כיוון קראתי כתבה שפרסמת בynet ומיד התחברתי

תגובות פייסבוק

תגובות

יובל, 32, עו"ד 4 באוגוסט 2015

<< Prev
Next >>
פגישה אישית
דייטינג tips
מדריך תובנות להתגבר על פרידה

הצטרפו אליי בפייסבוק

ayeletLogoFooter
קליניקות:  צורן  ותל -אביב
טל: 077-9307300
נייד: 052-3331593
טיפול מותאם לסקייפ וטלפון,
לשרות בכל הארץ ובחו”ל

Webdepot

פתרונות אינטרנט

כל הזכויות שמורות לאילת אופר ©