אילת אופר

איך “כבדה” הופכת ל”קלילה”?

איך “כבדה” הופכת ל”קלילה”?

“קלילה” זה לא אופי ובמספר עקרונות פשוטים תגלי שאת משאירה את ה”כבדות” וה”לחץ” שלך מאחור. הפתרון נמצא דווקא בכנות ובישירות.

קלילה ומאושרת ‘עלאק’ – איך כבדה הופכת לקלילה?

הרבה נאמר על כך שיש נשים כיפיות וקלילות, שהולך להן מעולה, והן בולטות בתוך ים הנשים הלחוצות. איך דווקא “הקלילה” מוצאת את עצמה בזוגיות, בלי שהיא כביכול אפילו רצתה בכך, ואילו את “לחוצה” או ” מאיימת”?
.
מה אם כרגע את, כמו נשים רבות, נחשבת “כבדה” ולא יכולה להתייחס לרצון שלך בזוגיות ובמשפחה בקלילות? את אולי חושבת שזה יעזור אם תיהיי יותר קלילה אך זה רחוק מאד מלהיות המציאות הפנימית שלך. בתכל’ס ואת לא מתביישת להודות בזה, את לחוצה.

איך הופכים את ה”לחץ” שלך לקליל? הפתרון נמצא דווקא בכנות.

מה הצעד הראשון של כבדה שרוצה להיות, או לפחות להראות קלילה?

לספר מההתחלה מה הרצונות שלך, לא לחכות עם זה. לחכות זו מניפולציה שלא עובדת!
תבדקי את זה – מתי יהייה לך יותר קל לספר בקלילות על הרצונות האמיתיים שלך – בדייט ראשון או אחרי חודשיים כשאת כבר בתוך הזוגיות, בנית ציפיות ואת כבר מתחילה להיות ממש מתוסכלת/מעוצבנת/מאוכזבת?

עדיף לך להיות קלילה כשאת באמת עדיין יחסית קלה, ולפני שצברת את כל הק”ג הנוספים.

בונוס נוסף – כשאת מספרת מההתחלה את מאפשרת לגברים שלא מעוניינים בכך, לדעת מה המצב האמיתי ולא מכניסה אותך ואותם למצבים כואבים ומתסכלים.

אולי עכשיו את אומרת לעצמך – יש סיכוי שהוא יתאהב ויגלה שאיתי הוא כן רוצה.  זו תקווה שהיא סוג של מניפולציה ורוב הפעמים היא  לא עובדת (היא מתאימה אולי לזוגות צעירים מאד שהגבר עדיין לא יודע מה הוא רוצה, אבל אחרי גיל 30 הסיכוי לכך קטן משמעותית, לפי הבנתי).

רוב הנשים שקופות ודי ברור לכולם שהן רוצות קשר רציני. כשאת “מסתירה” את האמת השקופה זה רק מאיר אותך באור לא מחמיא כמישהי שחוששת לעמוד על שלה, חסרת בטחון או מניפולטיבית.

זה יכול גם להתפרש שאת מתפשרת, מוכנה להיות עם מישהו שלא רציני לגביך כי את לא מעריכה את עצמך מספיק.
אם את בוחרת בו אז תתני לו את הקרדיט שהוא יודע מה הוא רוצה ואין צורך שתמשכי אותו באף עד שיתאהב בך, בסוף כמעט בטוח שתגלי שאת רק מורחת את עצמך.

גברים נוטים לדעת מההתחלה אם “אין מצב” לקשר רציני, אך זה לא ימנע מהם להשאר איתך כי כיף להם וטוב לכם ביחד. במידה ואת לא מגדירה בבירור את הרצונות שלך ועושה הצגה של “קלילה” הוא מבחינתו לא עושה שום דבר רע ולא משקר לך. אם תגדירי את הרצונות שלך רוב הגברים יעזבו את הקשר מההתחלה או יבחרו להיות רציניים.

תיהיו שניכם כנים מההתחלה ותקחו ביחד סיכון – הוא יסתכן שהוא יאבד את החופש שלו ואת שבסוף תפרדו. בכל מקרה כנות תיהייה בסיס הרבה יותר טוב לזוגיות עתידית מאשר להתחיל עם מניפולציה והסתרה.

במידה ואת כנה מההתחלה לגבי הרצון שלך בזוגיות משמעותית וארוכת טווח יהיו לכך כמה השפעות:

זה יגרום לגבר להעריך אותך יותר – הוא יראה שאת עומדת על שלך, עם בטחון עצמי  ובהתאם לכך זה יגביר את הרצון שלו להיות איתך בקשר רציני.

תחסכי מעצמך הרבה כאב לב מיותר – קשרים שמזדנבים בלי מחויבות זה כמעט תמיד מאחר והאשה לא ביטאה בישירות את הרצון שלה.

במידה וגבר מעוניין בך יש סיכוי גדול יותר שהוא יבחר בזוגיות הזו אם הוא יודע מההתחלה שהכוונה שלך רצינית. גברים מתייחסים יותר ברצינות לקשרים בהן הנשים מראש מציבות סטנדרט רציני.

איך אומרים את האמת מההתחלה?

צעד 1 – קודם כל תבדקי בתוך עצמך מה האמת שלך? מה את באמת רוצה?
איזו זוגיות את רוצה? לא מספיק לומר שאני רוצה להתחתן, מאחר וחתונה זו לא משחת שיניים שקונים במכולת. למה את רוצה להתחתן? מה את רוצה שיהיה בזוגיות?
לכל אחד חשובים דברים אחרים וחשוב לברר את זה עם עצמך.
ככל שתיהיי אמיתית יותר עם עצמך יהיה לך הרבה הרבה יותר קל להיות אמיתית עם הסביבה.

צעד 2 –  תתרגלי לומר את האמת על הרצונות שלך בפני הסביבה הקרובה שלך. חשוב שכאשר את מספרת לדייט שלך על הרצונות שלך זה כבר יהיה משהו שתרגישי חופשייה בנוגע אליו וכבר נוח לך לספר על זה לאנשים. הוא פשוט יהיה עוד אדם שאת מספרת לו על הרצונות שלך.

צעד 3 – שתפי ברצונות שלך כבר בדייט הראשון בקצרה – לאחר שעשית את צעדים אחד ושתיים, בטוח תרגישי הרבה יותר חופשייה לספר על עצמך והרצונות שלך בדייט הראשון או השני. כאן חשוב להדגיש שמדובר באמירה קצרה ולא בשיתוף בקורות רגשותייך. עם זאת מדובר באמירה שתיהיי בטוחה שהוא ישים לב אליה ויקח אותה לתשומת לבו.
כעת נקודת ההתחלה שלכם הרבה יותר ברורה וכנה.

צעד 4 – נקודה אחרונה אך אולי החשובה ביותר – את משתפת ברצונות שלך בזוגיות באופן כללי אך לא מדובר ברצונות שלך ממנו. מדובר בהכרות ראשונית וחשוב מאד שלא תצפי ממנו לדבר. את חולקת את הרצון שלך בזוגיות רצינית או בילדים, כמו שאת חולקת איתו את הרצון שלך בקריירה מצליחה.

זכרי ככל שתדעי יותר מה את רוצה, ותיידעי בכך את סביבתך, כך סיכוי גבוה  יותר שזה יתגשם.

תגובות פייסבוק

תגובות

הוספת תגובה

הוספת תגובה

ynet

המלצות

התגבר על גירושים אחרי 10 שנות נישואים

להרשמה לתכנית אישית אונליין 
כדי להתגבר על פרידה או גירושים 
עם אילת אופר

מלא פרטים ומיד תועבר לעמוד ההרשמה,
בו אפשר למלא את פרטייך ולספר לי יותר במה מדובר 
וכן לבחור את דרך התשלום המועדפת עלייך  

פרטיותך חשובה לנו, 
אנו מתחייבים לא להעביר את כתובת המייל שלך לשום גורם חיצוני


אילת היקרה הגעתי אלייך כשעולמי קרס עליי, חשתי מבולבל ובעיקר אבוד. תמיד ראיתי את המשפחה כערך עליון ופתאום חשתי שהאישה שאיתי שינתה כיוון קראתי כתבה שפרסמת בynet ומיד התחברתי

יובל, 32, עו"ד 4 באוגוסט 2015

<< Prev
Next >>
פגישה אישית
דייטינג tips
מדריך תובנות להתגבר על פרידה

הצטרפו אליי בפייסבוק

ayeletLogoFooter
קליניקות:  צורן  ותל -אביב
טל: 077-9307300
נייד: 052-3331593
טיפול מותאם לסקייפ וטלפון,
לשרות בכל הארץ ובחו”ל

Webdepot

פתרונות אינטרנט

כל הזכויות שמורות לאילת אופר ©