איך אני מפסיקה להיות לחוצה?

איך אני מפסיקה להיות לחוצה?

בואי נתחיל בהתחלה כאשר הזוגיות הולכת כמו שקיווית, כיף לך איתו ואת מתחילה להתאהב, אז פתאום מתרחש המהפך בוא את מפסיקה לרצות זוגיות ומתחילה לרצות אותו, נכון? את מחליטה שהוא הגבר בשבילך, מדהים לך איתו, ואת חייבת להצליח בזוגיות איתו.

מי יודע מתי תמצאי שוב בן-זוג כמוהו? אולי את אפילו כבר מחפשת הרבה זמן, מה שיגביר את התחושה הזו.
מה היה המהפך? הגעת לנקודת המהפך החשובה ביותר של הדייטינג – עברת מרצון בזוגיות באופן כללי לרצון בו.

אי אפשר להמעיט בערך המהפך הזה ובהשפעתו המכריעה על המשך ההתנהלות שלך. מעתה והלאה תחושי את הרצון שלך בו הולך וגובר, ופחות ופחות תחושי את זה כרצון בזוגיות באופן כללי.

איזה כיף אני ממש רוצה אותו! האם זה באמת רק כיף?

לעיתים קרובות זה בדיוק הרצון בו שלוחץ עליך ומביא אותך לעשות פעולות שידעת מראש שלא כדאי לך, אך “לא יכולת לשלוט בזה”. זה בדיוק הרצון בו שמשתק אותך, גורם לך להיות פחות כיפית ו”קלילה” ולהתחיל להיות תלותית ולחוצה. נשמע מוכר?

כל הרצונות שלך מתאחדים בהרגשתך לרצון אחד,הרצון בו, ורצון זה מתחיל לנהל אותך בכח הולך וגבר. כאן נמצאת הנקודה המכריע בה את יכולה לבדוק האם זה באמת רצון אחד עוצמתי במיוחד או שזה קוקטייל של רצונות? אם כן, מה ההשפעה של הקוקטייל?

בואי תשאלי בכנות – האם הרצון והכמיהה המשתלטים עליך, וגורמים לך נניח להיות במודעות שיא לטלפון כל היום, הם באמת הרצון בו נטו?

יכול להיות שכבר שמת לב שבתוך הרצון החזק שאת מרגישה כלפיו, משולבים גם רצונות אחרים כמו רצון בזוגיות באופן כללי, אולי רצון בילדים או הרצון להיות מצליחה בכל תחומי החיים? האם ייתכן שהרצון החזק בו המביא אותך לפעמים לעשות במו ידיך “שטויות” אשר מטרפדים את אותה הזוגיות שאת רוצה, הוא בעצם קוקטייל קטלני של מיני רצונות מהולים אחד בשני?

ברור (במקרים הבריאים) שיש כאן מידה גדולה מאד של רצון בו, ועם זאת המהילה של הרצונות האחרים היא קריטית ביותר למידת העוצמה של הקוקטייל. ומידת העוצמה של הקוקטייל יש לה השפעה גדולה על מידת חופש הפעולה שיהיה לך.

עכשיו תעשי תרגיל קצר – דמייני שאת לא הולכת להיות בזוגיות ארוכת טווח איתו, מסיבה כלשהי שלא תלויה בך או בו זה לא הולך לקרות, האם משתנה עוצמת הרצון שלך? אם את יכולה, דמייני שאין כזה דבר זוגיות בעולם, מה עוצמת הרצון שלך בו עכשיו? ואולי תדמייני שכבר יש לך ילדים, מה קורה עכשיו?
סיכוי טוב שאת עדיין רוצה אך הרצון פחות אינטנסיבי, פחות משתלט.

למה זה חשוב?
זה חשוב מאחר וברגע שאת לוקחת את הקוקטייל המעורבב הזה, את מתחילה להרגיש רצון מאד עוצמתי – אותו את מזהה כרצון בו. הרצון הזה משפיע על כל ההתנהלות שלך והרבה פעמים הוא האחראי הבלעדי לכל הרגשות והפעולות שמטרפדות את הזוגיות.

מה כל זה אומר?
בפשטות, שמה שגורם לך לעשות עוד פעם את אותן ה”שטויות”, ליפול באותן בורות למרות שאת יודעת אחרת, להיות תלותית ומלאת פחד, ולא להיות האשה היפה והמצליחה שאת, בזמן שאת איתו – זה לא הרצון שלך בו, כפי שזה נחווה, אלא הרצונות האחרים שלך (הרצון בזוגיות, בילדים, בהצלחה).

ואז את יכולה להזכיר לעצמך:

אני לא חייבת אותו, אם לא הוא יהיה מישהו אחר. אני יכולה להנות מאינטימיות, זוגיות, משפחה גם בלעדיו.

מרגישה פחות לחוצה, נכון?

זה אומר שברגע שתלמדי להבחין בין הרצונות ולהיות מודעת אליהם, יהייה לך הרבה יותר מרחב פעולה בתוך הזוגיות. תוכלי להתחיל לפעול מתוך בחירה וממקום של אהבה ולא פחד.

תוכלי להתחיל לחוש ולחוות את ההתאהבות כתחושה הרבה יותר אוורירית וקלילה, תחושה של התרוממות –רוח ושמחה.

את מוזמנת לבדוק את זה בעצמך.

הוספת תגובה

הוספת תגובה

ynet

המלצות

התגבר על גירושים אחרי 10 שנות נישואים

אילת היקרה הגעתי אלייך כשעולמי קרס עליי, חשתי מבולבל ובעיקר אבוד. תמיד ראיתי את המשפחה כערך עליון ופתאום חשתי שהאישה שאיתי שינתה כיוון קראתי כתבה שפרסמת בynet ומיד התחברתי

יובל, 32, עו"ד 4 באוגוסט 2015

התגברה על פרידה אחרי 5 שנות זוגיות

איילת יקרה ! תודה על הכלים שהענקת לי בכדי שאוכל להתמודד עם הכאב, ולהשכיל לחיות איתו בשלום.
למדתי באמצעותך שפרידה היא חלק מהחיים, שהחיים הם לא תמיד “גן של שושנים” וצריך לדעת לקבל זאת באהבה.

איריס, 44, יועצת בבנק 4 באוגוסט 2015

התגברה על גירושים אחרי 15 שנות נישואים

לאילת היקרה, כחודש אחרי שהחלטנו על סוף הטיפול אני מרגישה חזקה מתמיד. לא שלא קשה, אבל דברים שאמרת לי מלווים אותי לאורך כל הדרך. פרידה מבן זוג היא דבר עצוב. פרידה עם ילדים אחרי כל כך הרבה שנים היא קשה מנשוא. ועם זאת, לימדת אותי שלא הכול מתפרק, ובמקום מה שכן, אפשר לבנות עתיד חדש וטוב יותר ולהגשים חלומות שלא חשבתי שאוכל אי פעם.

יעל, 42, פיזיקאית (ד"ר ) 4 באוגוסט 2015

התגברה על פרידה מבן זוג, אחרי שנה וחצי

הגעתי אליך בהמלצתו של אבי שעובר אף הוא תהליך ארוך איתך ומתחזק מיום ליום בזכותך. הייתי חודש לאחר פרידה מבן זוג לאחר שנה וחצי ומצבי היה בכי רע,היו לי מעט מאד חיים וביטחון עצמי אך הייתי נחושה לעשות דברים שונה הפעם ולהתאושש במהירות מהמשבר.

לירון, 32, אקדמאית -מזכירה 4 באוגוסט 2015

התגבר על פרידה אחרי 25 שנות זוגיות

אילת שלום. ברצוני להודות לך על העזרה שנתת לי להתגבר על המשבר של הפרידה. בזכותך הגעתי לשורש הבעיה והבנתי את הסיבות למשבר.

דוד, 60, יהלומן 4 באוגוסט 2015

<< Prev
Next >>
פגישה אישית
דייטינג tips
מדריך תובנות להתגבר על פרידה

הצטרפו אליי בפייסבוק

ayeletLogoFooter
קליניקות:  צורן  ותל -אביב
טל: 077-9307300
נייד: 052-3331593
טיפול מותאם לסקייפ וטלפון,
לשרות בכל הארץ ובחו”ל

Webdepot

פתרונות אינטרנט

כל הזכויות שמורות לאילת אופר ©

דילוג לתוכן