אילת אופר

איך להתגבר על פרידה? תפיסת העבר

איך להתגבר על פרידה? תפיסת העבר

התובנה השלישית
איך להתגבר על פרידה – תפיסת העבר

בפרידה ישנה משיכה חזקה לצלול לתוך כעס, מרירות, וטינה ולהאמין בתפיסת מציאות הנראית אמיתית לחלוטין למרות שייתכן וזו תפיסת מציאות מגמתית – ” הוא שיקר לי ולכן …”, “הוא לא באמת אהב אותי…” , “התקשורת בינינו תמיד הייתה גרועה..”, “בעצם… יש לי בעיות הרבה יותר קשות משחשבתי…” .
איך להתגבר על פרידה – תפיסת העבר

1.לקחת אחריות מלאה על הצד שלי – זה מאד כואב אך הכרחי להתגברות אמיתית על פרידה. אפילו אם בגדו בי – אקח אחריות מלאה על כך שלדוגמה לא הייתי באמת קשובה לבן/ת הזוג ולמצב האמיתי של הזוגיות, לא רציתי או לא יכולתי להתמודד עם הקשיים כשעוד אפשר היה.

לקחת אחריות זה אומר לומר לעצמי שמה שלא היה, גם אני הייתי שם ויש לי לפחות חמישים אחוז אחריות, ולו בכך ששיתפתי פעולה עם זה עד הפרידה.

2.לוותר על כל האשמה – לרובנו יש נטייה לשקוע בהאשמה עצמית או בהאשמה של בן הזוג ושני המקרים לא מאפשרים להתגבר באמת על פרידה. כדי לוותר על האשמה עלינו לבחור בבהירות פנימית וצלילות – להבין שכל צד עושה כמיטב יכולתו ואינו מעוניין לפגוע ולהיפגע.לבחור לראות את המורכבות הרבה של החיים, הלחצים הרבים המופעלים עלינו מבפנים ומבחוץ, ולהכיר בכך שהבחירות שנעשו לא נעשו בתוך חלל ריק ויהיה זה לא מציאותי לשקוע בהאשמות.

3. החלטות אמיצות – להסתכל לקשיים בעיניים, להבין אותם ככל יכולתי ולבנות חזון חדש לחיי.עדיף שהחזון יכלול את כל ההיבטים של חיי ולא רק את ההיבט הזוגי.

חזון זה אם יוביל אותי להחלטות ופעולות אמיצות, יביא התלהבות ושמחה ויוכל אם אתמיד להסיט את מסלול חיי כך שלא “אחזור” על אותן טעויות.

תגובות פייסבוק

תגובות

הוספת תגובה

הוספת תגובה

ynet

המלצות

התגברה על פרידה אחרי 5 שנות זוגיות

איילת יקרה ! תודה על הכלים שהענקת לי בכדי שאוכל להתמודד עם הכאב, ולהשכיל לחיות איתו בשלום.
למדתי באמצעותך שפרידה היא חלק מהחיים, שהחיים הם לא תמיד “גן של שושנים” וצריך לדעת לקבל זאת באהבה.

תגובות פייסבוק

תגובות

איריס, 44, יועצת בבנק 4 באוגוסט 2015

<< Prev
Next >>
פגישה אישית
דייטינג tips
מדריך תובנות להתגבר על פרידה

הצטרפו אליי בפייסבוק

ayeletLogoFooter
קליניקות:  צורן  ותל -אביב
טל: 077-9307300
נייד: 052-3331593
טיפול מותאם לסקייפ וטלפון,
לשרות בכל הארץ ובחו”ל

Webdepot

פתרונות אינטרנט

כל הזכויות שמורות לאילת אופר ©